- Неповноцінний сон прямо і побічно впливає на всі аспекти вашого життя!

Кількість і якість сну, які ви отримуєте, може мати прямий вплив на ваше здоров'я. Ось деякі статистичні дані, щоб підтвердити останнє твердження:

* Дослідження показують, що позбавлення сну може збільшити кров'яний тиск. Недавнє дослідження, опубліковане в Архівах внутрішньої медицини корелювали хронічну втрату сну зі збільшенням ризику серцевих захворювань. Зокрема, жінки у віці від 45 до 65, які спали в середньому на п'ять і менше годин на добу на 39% частіше мають проблеми з серцем, ніж жінки, які спали вісім годин на добу.

* Дослідження, проведені в Журналі Американської Медичної Асоціації, констатували, що втрата сну сприяють збільшенню почуття голоду, при цьому знижуючи обмін речовин в організмі. А це вірний шлях до збільшення ваги.

* Було також виявлено, що часткова втрата сну також впливає на здатність організму до метаболізму вуглеводів, що призводить до підвищення рівня глюкози в крові. Це, в свою чергу, сприяє перевиробництва інсуліну, який може зіграти значну роль в зрілому віці з діабетом.

* Недавнє опитування Національного Фонду Сну показало, що:
- 51% жінок говорять, що їхні проблеми зі сном впливають на їх здатність виконувати повсякденну діяльність;
- 46% повідомили, що це впливає на здійснення обов'язків по дому,
- 27% повідомили, що це впливає на їх роботу і продуктивність;
- 66% жінок вважають, що нестача сну викликає проблеми в сімейних відносинах.

* Нестача сну може знизити ефективність вашої імунної системи і привести до передчасного старіння.

Правильний сон може бути комплексним вирішенням проблем!

5 кроків до природного, більш глибокого, і спокійного сну на ортопедичному матраці!

Купи себе здоровый сон - Матрас на заказ

 

Крок 1 - Ви і Ваш партнер!

     Якщо ви спите один (одна) то цей крок можна пропустити. Однак, якщо під час сну ваш партнер хропе, часто повертається, неодноразово встає і йде у ванну, говорить уві сні і це заважає вам нормально спати, то можливо було б правильно проконсультуватися з профільним лікарем за беспокоющему питання.

 

Крок 2 - Вимкнути новини!

     Замість того, щоб в останні 30 хвилин вашого дня піддавати себе стресам слухаючи новини про всі насильствах в світі, або як ваша улюблена команда програла гру в останню хвилину, чому б не зробити що-небудь, що допомогло б вам розслабитися.
Це може бути читання книг або медитації, можна витратити цей час на прийняття теплої ванни. Використовуйте останні 30 хвилин вашого дня для розслаблення. Коли ви відчуєте себе досить розслабленими, можете вкладатися спати.

 

Крок 3 - Перевірте наявність необхідних аксесуарів для сну (час купити матрац)!

* Купіть нову подушку! Коли ваша подушка починає пахнути - настав час купити нову. Всі алергени, що містяться в і на подушці можуть служити джерелом проблем.
 
Створіть блок з шуму! Якщо ви живете в будинку з тонкими стінами, і це заважає вам комфортно спати, то ви можете додати "білий шум" на другий план. Це може бути неголосний мірний шум від вентилятора для забезпечення циркуляції повітря в приміщенні, або маленький водоспад, який наповнює кімнату звуком, що біжить. Може бути, вам подобаються звуки прибою океану або шелест вітру крізь листя або колисання високої трави в преріях. Сьогодні доступний широкий спектр компакт-дисків, з «фоновими шумами» для релаксації. Гучність звуку при цьому повинна бути на мінімумі, цим ви дозволите своєму мозку уявити собі це місце для розслабляючого відпочинку, де життєві стреси тануть як лід у теплій воді.

Зменшіть світло! Освітлення в кімнаті також впливає на ваш мозок, який виробляє гормони, а ті в свою чергу регулюють цикли вашого сну і неспання. Для деяких людей навіть мінімальна кількість світла може порушити їх сон.

* Настройка оптимальної температури в кімнаті! Кімната, в якій дуже жарко або дуже холодною, як правило, також впливає на ваш сон. Відрегулюйте кондиціонер, відкрийте або закрийте вікно, одягніть або зніміть піжаму (ночнушку). Постільні приналежності також вам у цьому можуть допомогти (ковдру, термоодеяло).
 
Приберіть з поля зору годинник! Світло від годинника впливає на сон, і якщо ви тривожно поглядаєте на годинник - це справі не допоможе, користуйтеся будильником.

Створіть затишок і комфорт на своєму спальному ложе! Можливо, прийшов час, щоб купити матрац, а також нові подушки. Виробники матраців тепер роблять матраци на всі смаки зі всілякими наповнювачами, які дозволяють зробити ваш сон комфортним.

 

Крок 4 - Уникайте наступного!

Кофеїн - Уникайте напоїв з кофеїном і продуктів, що містять кофеїн, тому що вони можуть «перебити» Ваш сон. Якщо ви вживаєте їх, то ідеальний час припинити прийом після 12 годин дня і, звичайно, не вживати їх мінімум за 3 години до сну.

Куріння - Нікотин є стимулятором, тому намагайтеся уникати паління не менш за 6 годин до сну. Крім того, куріння впливає на печінку, яка може погіршити ваше загальне здоров'я і вплинути на розлад сну.

Фізичні навантаження - уникати протягом 3 годин до сну. Багато людей, які займаються фізичними вправами вранці, вдень і рано ввечері вважають, що це допомагає їм краще спати вночі.

Алкоголь - Уникайте надмірного вживання алкоголю, оскільки він може порушити звичний режим сну в другій половині ночі.

Напої - Уникайте великої кількості рідини перед сном. Це допоможе зменшити необхідність прокидається посеред ночі, щоб сходити в туалет.

 

Крок 5 - Спробуйте наступні продукти для Вашого Чарівного Сну!

 

Наступні продукти можуть розслабити напружені м'язи, надмірно активний розум, а також забезпечити ваш організм релаксуючим гормонами серотоніну й мелатоніну:

Банани. Ви ніколи не замислювалися, чому в другій половині дня після того як ви з'їли ваш банан, у вас настає відчуття сонливості? Люди назвали банан "снодійне в шкірці". Банани містять мелатонін і серотонін, а також магній, який може виступати в якості міорелаксантів.

Чай з ромашки. Теплий чай з ромашки забезпечує м'який вплив і допомагає заспокоїти неспокійний розум і тіло. І це все без калорій!

Тепле Молоко. Так, мама була права щодо цього. Молоко містить одну з 20 найважливіших амінокислот - Триптофан, який є біологічним прекурсором серотоніну (з якого потім може синтезуватися мелатонін). Виробляє седативний ефект. Крім того, кальцій допомагає мозку використовувати триптофан більш ефективно. Віддавайте перевагу знежиреному молоку, щоб заощадити на жирові калорії.

Мед. Багато цукру стимулює, але трохи меду доданого в тепле (не гаряче!) Молоко або трав'яний чай містить достатньо цукру, щоб передати мозку сигнал вимкнути орексин, основною функцією якого є підтримка стану неспання.

Вівсянка. Овес - багате джерело мелатоніну. Так невелика миска теплою вівсянки з додаванням меду або кленового сиропу зігріє ваш животик і залишить відчуття тепла і затишку.