Правильна експлуатація матраців. Догляд за матрасами 

Правильна експлуатація ортопедичних матраців починається з моменту покупки матраца. Перш за все, протягом терміну використання необхідно перевертати Ваш матрац один раз кожні три місяці. Це дозволить рівномірно розподілити навантаження на пружини в матраці. Всі перевертання здійснюються чергуванням поворотів голова / ноги з поворотами на інший бік. Для зручного виконання таких маніпуляцій багато виробників оснащують матраци ручками. АЛЕ, ці ручки не призначені для перенесення матраца.

     Також необхідно розуміти, що матрац - це предмет меблів на якому лежать і сидять, тому він не призначений до впливу сильних вертикальних навантажень, таких як стрибки чи ходьба по матрацу. Такі навантаження можуть значно скоротити термін служби Вашого матраца.

     Матрац не можна складати, розтягувати, згинати. Для найбільш тривалої експлуатації матраца рекомендується використовувати наматрацники та підматрасники (якщо матрац лежить на ламелях). У разі поверхневих забруднень рекомендується суха поверхнева чистка. При виборі чистячого уважно ознайомтеся з інструкцією по його застосуванню. Не видаляйте етикетку на матраці.

     Важливим моментом, який необхідно враховувати при виборі матраца та його подальшої експлуатації, є конструкція підставки. Як правило, вона виконується у вигляді ортопедичної підставки (ортопедична основа) і являє собою грати з поперечних ламелей (вигнутих багатошарових пластин з дерева) в рамі (дерев'яній або металевій), рідше використовуються жорсткі конструкції, наприклад, щити з фанери.

Каркас сітка, ортопедичне підстава для матраца

     Oртопедична основа (каркас) служить для підтримки ортопедичного матраца і найбільш повної реалізації його ортопедичних властивостей. Важливо пам'ятати, що ортопедичний ефект матраца повністю проявляється тільки на ортопедичній основі. Ортопедична основа в сукупності з матрацом, функціонує як єдина система для забезпечення комфортного сну і відпочинку.

     Слід враховувати також і ту обставину, що при експлуатації матраца з основою на незалежних пружинах необхідно, щоб відстань між ламелями була не надто велика. Це значно збільшить термін експлуатації матрацу.

     Дотримання даних рекомендацій дозволить продовжити термін експлуатації Вашого матраца!