Що значить ортопедичний матрац (матрас)? 

 

     Ортопедичним зазвичай називають матрацПриродне фізіологічне положення хребта на матраціякий дозволяє хребту людини залишатися в природному фізіологічному положенні протягом всього часу сну. Ефект "правильного положення" досягається різними шляхами, і багато виробників матраців докладно роз'яснюють, чому саме їх матраци є по-справжньому ортопедичними.

     Насправді ж, жоден матрац сам по собі не можна назвати ортопедичним.
     Властивість ортопедичного, тобто правильного положення хребта характерно не для конкретного матрацу, а для комплексу користувач+матрац.
Цей матрац занадто м'який

Приміром, якщо людину, схильну до повноти покласти на м'який матрац, то цілком очевидно, що матрац прогнеться в середині, і людина буде перебувати у позі шкідливою для хребта .    


Цєй матрац занадто жорсткий

 

 

З іншого боку, худий чоловік, що впав на дуже жорсткому матраці буде знову-таки лежати неправильно. Матрац не буде достатньо прогинатися, і як наслідок - хребет буде в вигнутому положенні.
Правильне положення тіла на матраці


Тому, для того що б придбаний Вами матрац був ортопедичним саме для Вас необхідно співвідносити Вашу вагу і властивості конкретного матраца. З більш докладною інформацією про те як вибрати ортопедичний матрац Ви можете ознайомитися тут.

    

     Найголовніше в матраці - це те, щоб Вам було на ньому зручно. Матрац не повинен бути занадто м'яким або занадто жорстким. Поняття зручності в значній мірі суб'єктивно, тому орієнтуйтеся не тільки на загальні поради, а й на Ваші особисті уподобання. Відвідайте найближчий магазин і полежте на різних моделях (жорсткі, м'які) матраців.