а) Є матрац ортопедичний, і є матрац звичайний.
Матрас Ортопедический или обычный?
Міф . Точного поділу на ортопедичний матрац і звичайний матрац немає. Не існує конкретних норм з матрацу, ні ГОСТів, ані певних критеріїв, що б розділяти матраци. Ортопедичним матрацом зазвичай називають матрац, який дозволяє хребту людини залишатися в правильному (прямому) положенні протягом усього часу відпочинку. Ефект правильного положення досягається різними шляхами, і різні виробники пояснюють, чому саме їхні вироби є ортопедичними. Сам по собі матрац ортопедичним назвати не можна. Властивість ортопедичного, тобто правильного положення хребта характерно не для будь - то конкретного матраца, а для сукупності людина + матрац. Ортопедичним матрац стає при правильному підборі, виходячи з ваги, віку і фізіологічних особливостей людини. Враховуючи всі ці чинники, вибирається модель ортопедичного матраца. Отже, правильно підібраний матрац під Ваші фізіологічні особливості - це, профілактика хворого хребта, кісток і суглобів. Це Ваш здоровий сон.

б) Матрац потрібно вибирати залежно від віку.

Правда. Дійсно матрац необхідно підбирати за віком. Тому що в кожній віковій категорії різна необхідність і різні потреби. Тому для різного віку потрібен свій матрац.  Приміром, дітям і підліткам підходять жорсткі безпружинні матраци. Так як у них формується хребет. З більш детальною інформацією ви можете ознайомитися тут: Який матрац краще вибрати для дитини?  Людям середньої вікової категорії підійдуть матраци будь-якої жорсткості (м'які, середньої жорсткості, жорсткі); пружинні і безпружинні. Тобто ви підбираєте для матрац за комфортом (своїми уподобаннями і бажанням). Ну, а людям похилого віку підійдуть матраци м'які і середньої жорсткості залежно від вашого самопочуття.

в) Треба спати на жорстких матрацах, а на м'яких більш зручно.

Міф. Це невірно. Кожна жорсткість гарна по-своєму. Та й для кожної людини одна і та ж жорсткість може виявитися різною. Головне це до вибору жорсткості матраца потрібно підходити індивідуально. Враховуючи: вагу, вік, можливо, які-небудь захворювання спини або хребта, а також побажання кожної людини. З більш детальною інформацією ви можете ознайомитися тут: Який матрац вибрати: м'який, середньої жорсткості або жорсткий?

г) Для людей з великою вагою потрібен спеціальний матрац.

Правда. Так, дійсно для людини з великою вагою необхідно придбати спеціальний матрац. Такий матрац, який буде правильно прогинатися під його вагою, а не провалюватися. Який буде тримати тіло і хребет в правильному положенні і не зіпсується через місяць. Для таких людей краще всього підійдуть матраци з посиленим пружинним блоком і з використанням кокосової койри. А також можна придбати жорсткий безпружинний матрац.

Матрас зависимом пружинном блоке или на независимом?

 д) Матрац на залежних пружинах не створює комфортну опору, так як пружини чинять тиск і порушують циркуляцію крові.

Міф. Будь-яка опора чинить тиск (фізика). Головне для людини, що лежить на матраці, що б цей тиск ні перешкоджало фізіологічним процесам, що відбуваються в організмі людини. Тому чим точніше матрац повторює форму тіла людини, тим на більшій поверхні матраца буде розподілений вага людини.

е) Матрац потрібно перевертати.

Правда. Матрац необхідно перевертати для того, що б пружини у матраці отримували рівномірне навантаження що збереже якість Вашого матраца, а також що б він прослужить довше.

є) Чим більше пружин в матраці, тим краще.

Міф. Дійсно більша кількість пружин дозволяє ортопедичного матрацу більш точно «підлаштується» під анатомію лежачого людини, ця їх властивість урівнюється додаванням наповнювача в матраці. Тести показали, що при використанні внутрішніх шарів наповнювача товщиною в 3-4см. подальше збільшення кількості пружин не потрібно.

ж) Наповнювачі всередині матраца повинні бути проклеєні.

Правда. Виробники якісних матраців обов'язково клеять свої матраци. І для склеювання ортопедичних матраців вони використовують дозволений, сертифікований , протестований і гігієнічно чистий спеціальний клей для матраців. Ті ж виробники, які хочуть заощадити на створенні еврокаркаса НЕ клеять свої матраци. Так як це недешево. Вони заміняють еврокаркас на рамку. Але, на жаль, рамкова конструкція прослужить менше ніж еврокаркас, так як чохол і непроклеенние нутрощі матраца перетираються, та й сам каркас з часом прогнеться, якщо сідати в один і, то, саме місце постійно. І, на превеликий жаль, в тому місці, де прогнеться рамка на матраці утворюється яма.

з) Натуральні наповнювачі матраца - ідеальне середовище для пилових кліщів.

Міф. Багато людей вважають, що пилові кліщі харчуються натуральними наповнювачами матраца. Але це не так, вони харчуються злущеними кусочками шкіри. На жаль, пилові кліщі є подразниками алергенів. Саме тому важливо створити в середині матраца дискомфортне середовище для пилових кліщів. Тобто знизити вологість матраца. Вологість в ортопедичному матраці істотно зменшується за допомогою вентиляції в матраці. Вентиляцію в матраці створюють аератори. З більш детальною інформацією Ви можете ознайомитися тут (стаття про наповнювачі).

і) Чохол на матрац краще знімний.

Правда. У першу чергу краще для самого покупця. Чому? Тому що тільки знімний чохол дає можливість покупцеві (хоча б частково) перевірити склад матраца, який він замовив. У незнімних чохлах такої можливості немає, а значить і переконатися в тому, що ви замовили, теж можливості немає. Та й для чищення чохла рекомендована суха чистка. У незнімному чохлі це тільки один варіант виклик фахівців, а в знімному чохлі можливість подвоюється. Можна викликати фахівців, як і на будинок, так і при наявності 2х людей акуратно зняти чохол і віднести в хімчистку, що дозволить заощадити Ваші гроші.

Съёмный чехол на матрас